Najwyższa jakość
Gwarancja 24 miesiące
sprzedaż detaliczna i hurtowa
+48 512 360 608
Strona główna » Oczyszczanie i ulepszanie wody » Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100
Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100
Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100
PolecamyNasz hitDarmowa dostawa

Dystrybutor Wody z Systemem Odwróconej Osmozy KOEL 100

Koel
Średnia ocena (5/5):
Średnia ocena 5/5
(głosów 3)
28 osób kupiło 28 produktów

Dostępność: Dostępny

Czas wysyłki: 48 godzin

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Numer katalogowy: KOEL100

Kod producenta: KOEL100

Stan magazynowy:

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 1 399,00 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Dlaczego odwrócona OSMOZA?
  • Do pobrania (1)
  • Recenzje produktu (3)
  • Historia zakupów (28)

Dystrybutor wody odwróconej osmozy z funkcją podgrzewania wody oraz trzystopniową filtracją z serii KOEL 100


Jak działa dystrybutor wody marki KOEL?

Urządzenie nie wymaga podłączenia do wody - po prostu wlewasz do pojemnika wodę z kranu, a zainstalowany system filtracji wody robi resztę. Zastosowane wewnątrz filtry oczyszczają wodę z drobnych zanieczyszczeń mechanicznych, chloru i innych związków chemicznych, metali ciężkich oraz wirusów i bakterii. Membrana osmotyczna zapewnia idealnie czystą wodę, a dodatkowo wewnątrz systemu umieszczony jest wkład antybakteryjny - nie ma więc obawy o bezpieczeństwo jakości wody. 
Zabudowana pompa podnosi ciśnienie i przepuszcza wodę przez membranę osmotyczną wiele razy - dzięki temu dystrybutor jest znacznie bardziej oszczędny od każdego innego systemu filtracji wody działającego na zasadzie odwróconej osmozy. Urządzenie samo kontroluje jakość wody i podaje informacje o potrzebie jej wymiany. Dodatkowo na panelu sterowania wyświetlona jest informacją o jakości wody znajdującej się w zbiorniku i jakości wody uzdatnionej (pomiar TDS wody surowej i oczyszczonej). Na panelu sterowania znajdziesz również informację o zużyciu wkładów filtrujących, a także jednym dotykiem palca wybierzesz temperaturę oraz ilość pobieranej wody.

Do wyboru cztery temperatury wody:
1. Woda w temp. pokojowej - do bezpośredniego spożycia
2. Woda w temp. 45°C 
3. Woda w temp. 85°C - parzenie białej i zielonej herbaty
4. Woda w temp. 98°C - parzenie czarnej herbaty, kawy

Sam dozujesz wybraną ilość wody.

Etapy filtracji wody:

Urządzenie wyposażone jest w trzy etapy uzdatniania wody:
1. Filtr PP - usuwa większe zabrudzenia i zawiesiny w wodzie
2. Filtr blok węglowy - usuwa materiały organiczne, chlor, nieprzyjemne zapachy, specyficzny kolor i drobnoustroje. 
3. Membrana RO (odwróconej osmozy) - usuwa bakterie, wirusy, metale ciężkie, wszelkie zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie i zasolenie

Prosta obsługa:

Wymiana wkładów jest banalnie prosta - 1/4 obrotu i gotowe. Czynność nie wymaga żadnej wiedzy technicznej ani narzędzi.

Specyfikacja:
Zasilanie: 220V
Pobór mocy: 2200W
Pojemność zbiornika: 4,5L
- Wymiary urządzenia: 19cm x 37,5cm x 44cm (szer. x gł. wys.)
 
altaltaltaltaltaltaltaltaltalt
 

 

Woda oczyszczona przez filtry odwróconej osmozy a jej wpływ na nasze zdrowie

Każdy człowiek codziennie spożywa wodę, która jest również podstawowym budulcem naszego organizmu. Woda to zdrowie, ale czy do końca mamy świadomość co się w niej kryje? Współcześnie woda pochodząca z naturalnych źródeł musi przejść przez kolejne etapy przygotowania do spożycia. Mogą one mieć podłoże antropologiczne lub technologiczne, ale zawsze dążą do zmiany w jej składzie. W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody lub samego źródła proces obróbki może skończyć się na podstawowym uzdatnianiu lub dotyczyć całościowej filtracji, podczas której może dojść do jej "wyjałowienia".
 

Co to jest i jak działa membrana osmotyczna w filtrach odwróconej osmozy?

Membrana do filtra odwróconej osmozy przypomina nieco walec pokryty warstwami folii. Zanieczyszczona woda wprowadzana jest na powierzchnię membrany pod ciśnieniem. Cząsteczki czystej wody przedostają się na drugą stronę membrany. Zanieczyszczenia zatrzymują się na niej. Efektem działania membrany osmotycznej jest uzyskanie krystalicznie czystej wody. Pozostałe po procesie filtracji zanieczyszczenia zostają odprowadzone do ścieku. Dlatego wszystkie systemy osmozy należy podpiąć do kanalizacji. Co za tym idzie, proces odwróconej osmozy jest procesem stratnym. Jednak dzięki odprowadzeniu zanieczyszczeń do kanalizacji, membrana zachowuje dłużej sprawność. Dla przedłużenia żywotności filtra odwróconej osmozy stosuje się do niego wkłady mechaniczne oraz węglowe.

Co „mieszka” w wodzie, którą pijemy?

 

Woda do domów i mieszkań dostarczana jest z wodociągów miejskich lub pochodzi z własnych ujęć. I właśnie ten drugi typ pozyskiwania tego najcenniejszego surowca jest najmniej kontrolowany przez co jego jakość jest niska. Najczęściej spotykanymi tam zanieczyszczeniami są:

  • przekroczone normy żelaza
  • przekroczone normy manganu
  • zanieczyszczenia pestycydami lub herbicydami


Jak się okazuje w praktyce również woda wodociągowa nie zawsze jest bliska ideałowi, gdyż scentralizowane systemy bardzo często skutkuje podwyższoną zawartością związków chloru, ale również jonów żelaza oraz występowaniem flory typu pierwotniaki, bakterie, czy wirusy.

Każdy z nas chciałby spożywać wodę o jak najlepszej jakości, dlatego warto wyposażyć się w domowy filtr do wody, który prowadzi do jej częściowej demineralizacji. Dobór tego urządzenia musi być zatem przemyślany i dostosowany do naszych realnych potrzeb. Należy to dokonać na podstawie analizy wody z naszego ujęcia, która pozwoli ustalić jakie składniki w niej zawarte obniżają walory wody. Prywatne ujęcia musimy zbadać na własną rękę, w przypadku wody z wodociągu możemy skorzystać z aktualnych pomiarów, jakimi dysponuje każdy zakład rozdzielający wodę.

 

„Oswajanie” odwróconej osmozy


Filtracja wody będzie najskuteczniejsza jeśli zastosujemy filtry odwróconej osmozy. Zapewniają one wodzie nie tylko odsalanie, ale również całkowite pozbycie się cząstek organicznych, do których zaliczamy także chlor i fluor, mikroorganizmy i jony metali ciężkich.

Korzystając z praktyk zakładów przemysłowych wyposażonych w tego typu filtry można stwierdzić, że woda pozbawiona minerałów, które w naturalny sposób były w niej rozpuszczone, staje się miękka, ma niską zawartość wapnia i magnezu, przez co pozostaje nieszkodliwa dla zdrowia. Warto jednak rozważyć, czy zakup systemu na wzór filtra przemysłowego dla celów domowych jest sensowny. W codziennym użytkowaniu szybko bowiem okaże się, że za wodę wodociągową przyjdzie nam więcej zapłacić niż normalnie, co wynika ze strat wody poddanej odwróconej osmozie, ale także należy wspomnieć o kosztach poniesionych na sam filtr oraz jego montaż. Do tego dochodzi jeszcze ogólne przekonanie, że tak przygotowana woda nie jest najlepsza dla naszego zdrowia, co oczywiście jest błędne, ale mocno zakorzenione w świadomości społeczeństwa.

Trzeba w końcu zdać sobie sprawę, że pozbawienie w dużym stopniu wody substancji mineralnych w trakcie cyklu odwróconej osmozy przy jednoczesnym całkowitym pozbyciu się wszelkich zanieczyszczeń prowadzi do uzyskania krystalicznie czystej wody, która jest w 100% uzdatniona. Jest to najlepsza rekomendacja dla naszego zdrowia, która nie pozostawia więcej życzeń.

 

Jaki wybrać filtr?


W opinii publicznej bardzo często pojawia się argument, że właściwe funkcjonowanie ludzkiego organizmu uwarunkowane jest zbilansowaną dietą bogatą w mikroelementy. O te cenne składniki musimy jednak dostarczać z pożywieniem a w kwestii spożywanej wody najlepiej jest skupić się na jej krystalicznej czystości. Tyczy się to głównie wody spożywanej w dużych ilościach w domu. Bo picie wody mineralnej butelkowej jest oczywiście korzystne. Warto jednak wybierać gatunki o dużej zawartości minerałów i te w szklanym opakowaniu. Spożywanie wody z kranu, w której również rozpuszczone są „minerały”, które przeszły przez system rur wodociągowych nie jest już tak dobre.

Aby uzyskać wodę krystalicznie czystą, pozbawioną nieprzyjemnego zapachu i posmaku warto wykorzystać domowy filtr do wody taki jak CLEAN WATER COMPACT marki KOEL działający na zasadzie odwróconej osmozy z najnowszym systemem automatyki. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, którym zdrowie nie jest obojętne, lubią delektować się smakiem dobrej herbaty i kawy. 

Co więcej układ ten zmieści się w jednej małej szafce pod zlewozmywakiem nie zajmując dodatkowego miejsca. Pozwoli to na wykorzystanie wysokiej jakości filtra w domu lub kuchni, który nie będzie już przypominał modeli przemysłowych. Wystarczy sprawić sobie CLEAN WATER COMPACT i życie stanie się prostsze.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Bardzo zadowolona jestem z zakupu dystrybutora wody odwróconej osmozy KOEL 100. Co prawda wolałam taki produkt, który pobiera sam wodę ale poradziłam sobie..... dolewam wody do pojemnika z kranu z wylewką. Nie muszę nawet podnosić i wystawiać pojemnika na wodę. Niska cena tego urządzenia jest niewątpliwym atutem, ładny design, do tego prosta obsługa i obecnie piję smaczną wodę. Dużo piję a to przecież zdrowo. ;) Zdecydowanie polecam.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Optycznie urządzenie robi bardzo pozytywne wrażenie, nowoczesny design, dobre materiały, czytelny intuicyjny wskaźnik informujący o jakości wody input/output w wartościach TDS, informacja o stopniu zużycia filtrów , dodatkowa świetna i wygodna funkcja podgrzewania wody do nastawionej temperatury. Jestem bardzo zadowolona , woda świetnej jakości na zadanie - POLECEM

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Spełnia wszystkie oczekiwania, zgodny z opisem. Koniec za zakupami wody w butelkach i stosem plastiku. Jesteśmy EKO i co ważne nie potrzebujemy już czajnika, a na herbacie nie ma osadu z teiny. Polecam, zwłaszcza do miejsc, gzie woda nie spełnia waszych oczekiwań, jest twarda, zażelaziona lb niesie ze sobą inne osady. Trudno powiedzieć o żywotności filtrów, gdyż sprzęt jest w eksplatacji od miesiąca.

Klient: Ma...ik, data zakupu 27-10-2022 11:59

Klient: Mi...dt, data zakupu 25-10-2022 11:21

Klient: Ja...ki, data zakupu 24-10-2022 10:13

Klient: JA...ka, data zakupu 17-10-2022 16:12

Klient: Ag...os, data zakupu 10-10-2022 20:57

Klient: Ag...os, data zakupu 10-10-2022 20:52

Klient: Ag...os, data zakupu 10-10-2022 20:45

Klient: To...ek, data zakupu 05-10-2022 17:20

Klient: Wo...ba, data zakupu 04-10-2022 11:54

Klient: Wa...ak, data zakupu 29-09-2022 21:19

Klient: Iw...cz, data zakupu 22-09-2022 11:57

Klient: Mi...er, data zakupu 19-09-2022 16:48

Klient: Jo...ka, data zakupu 14-09-2022 00:02

Klient: Pa...ak, data zakupu 10-09-2022 19:18

Klient: Ko...ak, data zakupu 09-09-2022 21:56

Klient: An...ou, data zakupu 07-09-2022 08:51

Klient: Ro...ek, data zakupu 03-09-2022 10:41

Klient: Kr...ek, data zakupu 02-09-2022 19:10

Klient: al...rw, data zakupu 17-08-2022 19:11

Klient: Ja...KA, data zakupu 31-07-2022 19:32

Klient: Ma...uk, data zakupu 24-07-2022 21:35

Klient: Ew...ka, data zakupu 23-07-2022 11:39

Klient: Ro...ek, data zakupu 18-07-2022 09:00

Klient: Ew...ka, data zakupu 24-10-2021 19:59

Klient: Dm...ov, data zakupu 18-08-2021 09:36

Klient: Gr...da, data zakupu 15-06-2021 21:19

Klient: Ag...ła, data zakupu 04-05-2021 11:23

Klient: Pr...ki, data zakupu 01-02-2021 13:13

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu