Najwyższa jakość
Gwarancja 24 miesiące
sprzedaż detaliczna i hurtowa
+48 693 293 343
Strona główna » COVID-19 - ważne informacje

COVID-19 - ważne informacje

Co to jest koronawirus 2019-nCoV?

Koronawirus 2019-nCoV to wirus należący do rodziny koronawirusów (coronaviridae). Koronawirusy występują u zwierząt i powodują u nich różne choroby (układu oddechowego, układu pokarmowego, wątroby, układu nerwowego), wiele zakażeń przebiega też bezobjawowo. Wirusy te często mutują i mają dużą zdolność do zakażania nowych gatunków. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi są wirusami, które wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Możliwe, że oprócz zakażenia układu oddechowego u dzieci do 12. miesiąca życia mogą wywoływać biegunkę. Do 2019 roku poznano 6 wirusów powodujących zakażenia u ludzi. Cztery z nich (229E, OC43, NL63, HKU1) są przyczyną przeziębienia o łagodnym przebiegu. Dwa pozostałe (wirusy SARS i MERS) mogą prowadzić do zagrażającej życiu ostrej niewydolności oddechowej. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem odpowiedzialnym za obecną epidemię zakażeń układu oddechowego, która rozpoczęła się w Wuhan, w Chinach i tam po raz pierwszy został zidentyfikowany w grudniu 2019 roku. 
 

Jak przenosi się koronawirus 2019-nCoV?

Koronawirusy są rodziną wirusów, które mogą występować u wielu gatunków ssaków (np. wielbłądów, kotów). Rzadko koronawirusy mogą się przenosić ze zwierząt na ludzi, a następnie dalej z człowieka na człowieka.

Początkowo wydawało się, że przenoszenie koronawirusa 2019-nCoV wiąże się z kontaktem ze zwierzętami, ponieważ wielu chorych na zapalenie płuc w Wuhan w Chinach zgłaszało, że mieli kontakty z targiem rybnym lub targiem ze zwierzętami. Jednak narastająca liczba chorych, którzy nie mieli takich powiązań, kazała przypuszczać, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Obecnie wiadomo, że wirus może przenosić się z człowieka na człowieka.

Uważa się, że do większości zakażeń u ludzi dochodzi przede wszystkim drogą kropelkową, kiedy zakażona osoba kaszle lub kicha, podobnie jak przenosi się np. wirus grypy. Wirus może także zostać przeniesiony, kiedy człowiek dotknie powierzchni lub przedmiotu, na którym znajduje się wirus (czyli np. ślina osoby chorej), a następnie dotknie swoich ust, nosa lub oczu.

Należy pamiętać, że łatwość przenoszenia się danego wirusa z człowieka na człowieka może się różnić. Niektóre wirusy są bardzo zakaźne (np. odra), czyli przenoszą się bardzo łatwo, a inne mniej. Obecnie nie ma pewności, jak łatwo koronawirus 2019-nCoV przenosi się między ludźmi, a badania cały czas trwają. Zakłada się, że jedna chora osoba zaraża 3-4 kolejne.

Jak się chronić przed koronawirus 2019-nCoV?

Jednym ze skuteczniejszych sposobów zapobiegania zarażenia się koronawirusem jest SKUTECZNA DEZYNFEKCJA RĄK.
W tym celu coraz powszechniejsze są urządzenia typu AUTOMATYCZNY, BEZDOTYKOWY DOZOWNIK DO DEZYNFEKCJI RĄK.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, automatyczny, bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk pozwala zadbać o higienę bez konieczności fizycznego kontaktu z urządzeniem.

Dodatkowo wiele urządzeń typu automatyczny, bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk wyposażonych jest w takie rozwiązania jak diody UV, działające antybakteryjnie, oraz wbudowane czujniki temperatury, mierzące temperaturę ciała osoby korzystającej z urządzenia typu automatyczny, bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk.

Przykładem mogą być rozwiązania marki KOEL.
Marka KOEL zapewnia asortyment, który zadba o Twoje bezpieczeństwo, higienę i komfort. 
Dzięki wysokiej jakości urządzenia typu AUTOMATYCZNY, BEZDOTYKOWY DOZOWNIK DO DEZYNFEKCJI RĄK stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem do dbania o higienę w miejscach publicznych, zakładach pracy, ale również w gospodarstwach domowych.
 

Przejdź do strony głównej