Najwyższa jakość
Gwarancja 24 miesiące
sprzedaż detaliczna i hurtowa
+48 512 360 608
Strona główna » Blog » KONSEKWENCJE UŻYWANIA PLASTIKOWYCH BUTELEK

KONSEKWENCJE UŻYWANIA PLASTIKOWYCH BUTELEK

Data dodania: 23-03-2021W tym miesiącu Parlament Europejski wezwał do zaostrzenia przepisów dotyczących recyklingu i do ustanowienia wiążących celów na 2030 r. w zakresie wykorzystania i konsumpcji materiałów.
Posłowie do PE popierają europejską strategię na rzecz tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym, która doprowadziłaby do stopniowego zaprzestania stosowania mikrodrobin plastiku.
WTÓRNE MIKRODROBINY PLASTIKU powstają podczas degradacji większych, plastikowych obiektów, takich jak PLASTIKOWE BUTELKI, torby lub sieci rybackie.
Łącznie stanowią 69–81% mikrodrobin plastiku obecnych w oceanach. Ich ilość stale rośnie.
JAKIE SĄ SKUTKI POWSTAWANIA MIKRODROBIN PLASTIKU?
Według ONZ w morzach znajduje się aż 51 bilionów cząstek mikrodrobin plastiku, co stanowi liczbę 500 razy większą niż liczba gwiazd w naszej galaktyce.
Mikrodrobiny plastiku obecne w morzu są połykane przez zwierzęta morskie. Są one następnie akumulowane i przez łańcuch pokarmowy trafiają do ludzi.
Znaleziono je w żywności i napojach, w piwie, w miodzie i WODZIE Z KRANU.
CHROŃ SIEBIE I SWOICH BLISKICH.

PAMIĘTAJ, ŻE SPOŻYWANE NAPOJE I POKARMY MAJĄ KLUCZOWY WPŁYW NA NASZE ZDROWIE.
ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ SIECIOWYCH ORAZ PRZENOŚNYCH URZĄDZEŃ OCZYSZCZAJĄCYCH WODĘ. TO INWESTYCJA, KTÓRA SZYBKO SIĘ ZWRÓCI A KORZYŚCI Z NIEJ SĄ NIE DO PRZECENIENIA.

https://pmasolution.pl/

Więcej informacji na temat gospodarowania odpadami znajdziesz na: https://www.europarl.europa.eu/news/pl
alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu